6.12. již od 19h – Koncert Drukmo Gyal

Tibetská zpěvačka Drukmo Gyal ve svém vystoupení představí jemné melodie léčebných manter, tradiční tibetské písně, jakož i příběhy s nimi spojené. Slovo mantra pochází ze sanskrtu a znamená ochranu mysli, a proto jsou mantry v tibetské medicíně využívány k léčení těla a mysli. Úvodem zazní pár slov Dr. Anastazji Holečko, která krátce tradiční tibetskou medicínu představí.

drukmoV postavě tibetské zpěvačky Drukmo Gyal, se propojuje několik zdánlivě odlišných témat. Drukmo se již několik let věnuje zachování tibetské kultury a posílení postavení žen v ní. Velmi šťastným se ukázalo být setkání s doktorem Nidou Chengtsangem, zakladatelem a vedoucím lékařem Mezinárodní akademie tradiční tibetské medicíny, a následné propojení s tibetskou medicínou. Doktor Nida rozpoznal její talent a jedinečný hlas, zasvětil ji do metody léčení mantrami a uvedl ji na duchovní cestu Juthok Nyingtik. Drukmo Gyal je nyní oprávněna odosobnění Juthok Nyingtig vést. Pořádá koncerty léčivých manter a podílela se na vzniku komunity Tibet Dakini na podporu žen a dětí Tibetu/Amda.

 

Drukmo Gyal zazpívá v čajovně Dharmasala v neděli 6.12. od 19h. (POZOR, ZMĚNA ČASU!) Na kytaru bude doprovázet Aleš Povolný.
Doporučené vstupné je 100kč.

Usnadníte nám organizaci, přihlásíte-li se předem na akci ZDE. Děkujeme a těšíme se na Vás!

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.