Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané, nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu, téměř všechny ale na webu cajove.menu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, čaje ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

JARNÍ SKLIZNĚ First flush – Darjeeling, NEPÁL

Darjeeling Glenburn ExclusiveDJ glenburn
Čaj výjimečné kvality z mladých pečlivě vybraných stromků zahrady Glenburn. Delikátní nasládlá vůně, v chuti připomíná právě dozrávající ovoce, možná broskve či ostružiny. Hladká chuť, delší sladký aftertaste.

DJ castletonDarjeeling Castleton Moonlight
Slavný čaj ze slavné zahrady. Krásně zpracovaný lehký svěží čaj z tipsů, v chuti převážně květinový, trochu ovocný vícevrstevnatý, na několik nálevů. Na pomezí bílého čaje.


Upper Namring ExclusiveDJ upper namring

Čaj spojující svěží jarní chuti květinovosti, ovocnosti a trávovovosti v dobře vyváženou kombinaci. Listí obsahuje skoro jen samé stříbřitě ochmýřené tipsy z mladých čajovníků kultivaru AV2. Chuť nálevu se zajímavě proměňuje s chladnutím, kdy různě vystupuje někdy třeba jasmín, jindy exotické ovoce. Možno připravit na více nálevů v gaiwanu či jednonálevově v konvi.

Darjeeling Giddapahar Floral Wonder
Příjemný, vyvážený prvosklizňový čaj. Lehce ručně rolované mírně oxidované lístky mají jemně nasládlou vůni, v nálevu se mísí chutě bylin a a citrusů. Příprava jednonálevová, mírně zchladlou vodou cca 90°C, nebo i jako oolong na několik nálevů v gaiwanu.

 

Čína jarní sklizeň

Dianlu Luyunsi
Ochmýřená zelená vlákna, velmi příjemné překvapení jara z Fengqing v Yunnanu. Svěží, zároveň až ovocný zelený čaj bez větších chyb či trpkosti. Na několik nálevů.

Emei Mao Feng
Ochmýřené vrcholky z hory Emei. Zakroucený, pořádně povzbuzující jarní zelený čaj s trochu pronikavější, ráznější chutí rašící zeleně chutí. Skvělé pro dlouhé noci.

Meng Ding Gan Lu – “Sladká rosa z Meng Ding”
Jarní sklizeň slavného zeleného čaje z Meng Dingu. Čaj sestává pouze z drobných zakroucených pupenů a lístků s velmi bohatým ochmýřením. Po zalití v nálevu světle žluté barvy víří chmýří. Mnoho nálevů.

Meng Ding Shi Hua “Kamenná květina z Meng Ding”
Čaj z brzkého jarního sběru, pouze z vrcholových pupenů. Bohatá delikátní chuť spojující byliny, čerstvost, hladkost a plnost, zajímavě se vyvíjející mezi nálevy. Mnoho nálevů.

Yunnan Zao Chun
Základní zelený čaj z Yunnanu. Předností čaje je především čerstvost. Chuť výrazná, lehce trávová. V gaiwanu na 1-3 nálevy, nebo v konvi.

Long Jing Meijiawu #43
Dračí studna z brzké jarní sklizně, vyrobená z tradičního kultivaru Long Jing #43. V chuti kombinující svěžest a pečenost, až s tóny oříšků či kaštanů.

 

 

výprodej loňských sklizní 2015:

RL2V

Nepál Ilam Black FF2015 No. 2
Čaj o něco více oxidovaný, trochu pečený, s menším obsahem tipsů. Hutnější, hlubší, svíravější chuť, méně ovoce.
Cena: nyní 100g za 99kč

Darjeeling Margaret’s Hope Golden Delight SF2015
65g za 99Kč (původně 280Kč/50g, sleva 70%) – Letní čaj ze slavné zahrady zpracovaný v moderním experimentálním stylu, kdy čaj není zcela oxidovaný jako u černého čaje, ale naopak si zachovává určitou syrovost až vegetálnost.

Darjeeling Jungpana FGTFOP SF: po 50g za 50 Kč (sleva 60%)

Rajin Lama Silver Tips SF2015:
25g za 99Kč (sleva 37%) – Špičkový bílý čaj vyprodukovaný ve velmi malém množství. Čaj sestává pouze z vrcholových lístků, tzv. „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky mají stříbrnou barvu, jemně květinovou vůni a dávají komplexní nálev s určitou sladkostí i plným tělem. Více nálevů, nejlépe připravovat v gaiwanu.

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1 SF 2015

cajDrobný, pěkně zpracovaný list voní sladce, trochu po medu, stopa pečenosti. V nálevu červeno-hnědý, vůně trochu ostřejší. Výrazná plná chuť, mísí se nasládlost, jemná svíravost, stopy dřeva. Stručně řečeno povedená poměrně „klasická“ druhá sklizeň. Míra svíravosti se dá dobře regulovat louhovací dobou.

caj2Giddapahar je zahrada o něco menší, méně známá než sousedi v Kurseongu, ale zahrada která nás loni zaujala několika povedenými čaji klasického zpracování a vyvážené chuti. Giddapahar je zajímavý i tím, že ho vlastní jedna rodina. Řadu plantáží, včetně mnoha slavných jmen, postupně kupují velké skupiny jako Godricke nebo Chamong. Většinou to znamená částečnou centralizaci vedení a obchodu, caj1což je nejspíše finančně výhodné, na druhou stranu ne vždy prospívá kvalitě čajů. Naprostá většina zahrady je osázena keříky typu „china“. Továrnu jsme loni na jaře navštívili, dost se nám tam líbilo, mlhavý opar, který celé údolí zahaluje, je dobrým prostředím pro růst čajovníku, nižší teploty vedou k zajímavějším chutím.
Cena: 190Kč/50g

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding a jiné exkluzivní čaje.

ding dong nahled

Dong Ding Quing Xin 1999

Unikátní patnáct let starý taiwanský oolong. Čaj pochází z oblasti hory Dong Ding v centrální vysočině na Tchaj-wanu. Archivní Dong Ding oolong zpracovaný jedním z nejrenomovanějších taiwanských čajových mistrů je mírně až středně oxidovaný, středně pražený a následně uložený na Tchaj-wanu od roku 1999. Pečenost se zde archivací zjemnila. Barva je tmavě žlutá, zářivá, vůně sladká s tóny medu, dřeva a chlebové kůrky. V chuti lze rozpoznat nasládlé tóny ušlechtilých dřev, Cognac, kokos, šípek, med. Chuť je lehce minerální s velmi dlouhým sladkým aftertastem. S tímto čajem je možné příjemně strávit celé odpoledne a večer, s mnoha nálevy. Vydává bohatý rozvíjející se vějíř chutí a má téměř nekonečnou výdrž. Cena: 220Kč/10g; 660Kč/30g; 1100Kč/50g

1 Comment Přidat komentář

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.