Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

Letní sklizně z Darjeelingu a Assamu


Darjeeling Jungpana FTGFOP 1 CL

Letní sklizeň ze známé zahrady Jungpana. V chuti velmi výrazné a bohaté, připomíná květiny, povidla a exotická dřeva. Hřejivý a povzbudivý černý čaj.


Darjeeling Giddapahar SFTGFOP 1 CH SPL

Mírně pečený list typu China ze zahrady Giddapahar. Nálev oranžové barvy chutná po hořké čokoládě a vlašském ořechu. Přijemný černý čaj vhodný do chladného počasí, který vás přenese k hřejivému krbu.


Darjeeling Mahalderam SFTGFOP 1 CH
Velmi zajímavý nálev plné chuti, s prolínajícími se tóny pryskyřic a ovoce. Povzbudivý čaj na ráno a do deštivého dne.

 


Assam Harmutty Golden Beauty

Černý čaj hladké chuti z oblasti Assam. Lehce rolovaný list. Nálev velmi hladký, náznak lesního medu, zralého ovoce, ohně a dřeva.

 

Jarní čaje z Darjeelingu


Darjeeling Avongrove

Drobný, jemně rolovaný, nepolámaný list s vysokým obsahem tipsů z jarní sklizně zahrady Avongrove. Jiskřivý nálev lehce nazlátlé barvy, v chuti vanilka a orchideje, květiny. Účinek mírně povzbudivý, ale pozvolný. Milý čaj na více nálevů.


Darjeeling Giddapahar AV2 Delight

Jarní sklizeň ze zahrady Giddapahar z kultivaru AV2 pěstovaného v nejvyšších polohách zahrady. Nepolámaný, jemně rolovaný list. V chuti hladké, připomínající broskvový kompot. Vícenálev.


Darjeeling Arya FTGFOP 1 CH

Výrazněji povzbudivý a osvěžující nálev květinkové chuti, připomíná letní louku. Vhodný pro slunečné dny, na dopoledne, nebo pokud nechcete jít spát.

 

čerstvá sklizeň z Nepálu

Lama Golden Tips
Sametově hladký, tipsový, černý čaj z drobné zahrady rodiny Lamových. V chuti připomíná pekanové ořechy v mléčné čokoládě a sušené švestky. Velmi příjemný.

 

Lama Golden Old
Dřevitější varianta zlatých tipsů zaujme bohatě květinovou vůní v kombinaci se sladkými čokoládovými tóny. Chuť velmi plná, dřevitě pryskyřičná, hladce čokoládová, se stopou rustikální uzenosti.

 

 

Ilam Black
Jednoduchý, rustikální černý čaj z Ilamu v Nepálu. Povzbudí a neurazí.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Poobong
Velmi příjemný černý Darjeeling ze zahrady Poobong. V chuti připomíná skořici a koření, plný, hřejivý.

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu 2020

Darjeeling Giddapahar Autumn Special
Svěžejší varianta podzimního Darjeelingu, dřevitá vůně s tóny sušených jablek připomíná podzimní sad při západu slunce. Chuť sytá jako červené čaje s mírným odlehčením, výrazná přirozená sladkost, dřevitě-pryskyřičná. Intenzivní zemitý aftertaste se dlouho drží v ústech. Povzbuzuje mysl, ideální pro chvíle přemýšlivého ticha. Jednonálev.

 

čaje z Nepálu 2020

Jun Chiyabari Himalayan Spring
Exkluzivní bílozelený čaj, jehož suchý list ihned zaujme vůní exotických květů. Se svěže zlatavým nálevem se vydáte na dlouhou cestu počínající chutí bezinkového sirupu, másla a vanilky, přes lehčí tóny louky a kopretin, jejichž sladkost a vůně zůstávají dlouho na patře a povznáší, až po zemitější tóny meduňky, sena a citronové trávy. Jemný a hluboký charakter.

Arya Tara Wonder
Oblíbený bílo-zelený čaj ze zahrady Arya Tara. Okouzlí typickými květinovými tóny a nádechem meruněk a letní louky, je lehká jako pírko, ale i plná a osobitá.
Vícenálev, kterému svědčí chladnější voda.

 

 

 

Podzimní sklizeň z Nepálu 2019

Sakhejung White
Omamně voňavý tipsový bílý čaj z malé organické produkce zahrad Sakhejung v Nepálu. Velmi jemně ručně rolovaný list vydává svěží květinový a zelinkavý nálev jemně zlaté barvy. Prospívá mu chladnější voda a výborný je i jako ice tea. Možný vícenálev.
Ačkoli je to sklizeň podzimní, charakterem připomíná spíše jaro. Příjemné osvěžení. Určitě potěší.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

3 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

  2. Vynikajici atmosfera, caje a taky obchudek s tibetskymi doplnky a dekami (nejlepsi a nejhrejivejsi deka jakou jsem kdy mela) :-)

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..