Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

čerstvá sklizeň z Nepálu

Lama Golden Tips
Sametově hladký, tipsový, černý čaj z drobné zahrady rodiny Lamových. V chuti připomíná pekanové ořechy v mléčné čokoládě a sušené švestky. Velmi příjemný.

 

Lama Golden Old
Dřevitější varianta zlatých tipsů zaujme bohatě květinovou vůní v kombinaci se sladkými čokoládovými tóny. Chuť velmi plná, dřevitě pryskyřičná, hladce čokoládová, se stopou rustikální uzenosti.

 

 

Ilam Black
Jednoduchý, rustikální černý čaj z Ilamu v Nepálu. Povzbudí a neurazí.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar Summer Delight
Klasický černý Darjeeling z letní sklizně. Pečený drobný list ve vůni připomíná mléčnou čokoládu a dřeviny, chuť je výrazná, s lesními dřevitými tóny a lehkou uzeností.

Darjeeling Poobong
Velmi příjemný černý Darjeeling ze zahrady Poobong.

 

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP I
Oblíbená jarní sklizeň zeleného Darjeelingu letos potěší plným orchidejovým aroma, které okouzlí ve vůni i chuti. Hladké květinové tóny s výraznou sladkostí a nádechem vanilky provoní celá ústa. Osvěžující čaj, který pozvedne na duchu a dodá energii v teplých dnech.

Darjeeling Singell Classic China
Jarní, zelený Darjeeling v čínském stylu. Jemná, sladká, květinová vůně, v chuti je nálev velmi hladký až smetanový, jemně trávový. Nevysušuje, naopak velmi osvěžuje, proto je ideální zejména v horkém létě. Pěkný a kvalitně zpracovaný čaj.

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu 2020

Darjeeling Giddapahar Autumn Special
Svěžejší varianta podzimního Darjeelingu, dřevitá vůně s tóny sušených jablek připomíná podzimní sad při západu slunce. Chuť sytá jako červené čaje s mírným odlehčením, výrazná přirozená sladkost, dřevitě-pryskyřičná. Intenzivní zemitý aftertaste se dlouho drží v ústech. Povzbuzuje mysl, ideální pro chvíle přemýšlivého ticha. Jednonálev.

 

Jarní a letní čaje z Nepálu 2020

Jun Chiyabari Himalayan Spring
Exkluzivní bílozelený čaj, jehož suchý list ihned zaujme vůní exotických květů. Se svěže zlatavým nálevem se vydáte na dlouhou cestu počínající chutí bezinkového sirupu, másla a vanilky, přes lehčí tóny louky a kopretin, jejichž sladkost a vůně zůstávají dlouho na patře a povznáší, až po zemitější tóny meduňky, sena a citronové trávy. Jemný a hluboký charakter.

Arya Tara Wonder
Oblíbený bílo-zelený čaj ze zahrady Arya Tara. Okouzlí typickými květinovými tóny a nádechem meruněk a letní louky, je lehká jako pírko, ale i plná a osobitá.
Vícenálev, kterému svědčí chladnější voda.

 

 

Guranse Handrolled Floral
Ručně rolovaný, voňavý, polozelený čaj z malebné nepálské zahrady Guranse. Příjemně povzbuzující nálev, spojující jarní svěžest s letní plností, v chuti připomínající nerozvité jarní květy a mandarinky. Možno připravit i na vícenálev, nebo zastudena.

 

Podzimní sklizeň z Nepálu 2019

Sakhejung White
Omamně voňavý tipsový bílý čaj z malé organické produkce zahrad Sakhejung v Nepálu. Velmi jemně ručně rolovaný list vydává svěží květinový a zelinkavý nálev jemně zlaté barvy. Prospívá mu chladnější voda a výborný je i jako ice tea. Možný vícenálev.
Ačkoli je to sklizeň podzimní, charakterem připomíná spíše jaro. Příjemné osvěžení. Určitě potěší.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

3 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

  2. Vynikajici atmosfera, caje a taky obchudek s tibetskymi doplnky a dekami (nejlepsi a nejhrejivejsi deka jakou jsem kdy mela) :-)

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..