Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

JARNÍ SKLIZEŇ FIRST FLUSH Z nepálu

Arya Tara Wonder
Krásně zpracovaný list, jen jemně oxidovaný, na pomezí bílého čaje. Vůně i chuť květinová. Vyžaduje chladnější vodu a podle našeho názoru leště lépe úplně studenou vodu – po 20 minutách macerování dává étericky květinový velmi ušlechtilý nálev. Možno připravit více nálevů.


Pathivara
Překvapení letošního jara, čaj projevem na pomezí bílého a zeleného čaje. Impozantní listí, zabírající objem až osminásobný oproti běžnému čaji, dává jiskřivě průzračný zelinkavý nálev chuti pro Nepál dosti netypické.
Vhodné také za studena.


Guranse Handrolled Floral
Prvosklizňový, ručně rolovaný čaj ze zahrady Guranse, krásně voňavý a aromatický, v chuti květy a nasládlé ovoce. Při delším louhování je silný až hrubší.


Rajin Lama Black
Příjemně hladký černý čaj s trochou jarní svěžesti, z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu.
Delším louhováním překvapivě sládne, se stopou svíravosti.


Nepal Kuwapani
Oproti současnému trendu první sklizně oxidovanější, tmavší čaj, ve vůni těžší květy, chuť nasládlá, se špetkou svíravosti.

 

jarní sklizeň first flush z darjeelingu

Glenburn Moonshine lot 1 glenburnFF17
Krásný, svěží, trochu ovocný, malinko trávový čaj s omamnou vůní, radost je už jen inhalovat z velkého pytle :)


Oaks SFTGFOP (organic)
Hladký, až něžný prvosběrový čaj, dosti voňavý, v chuti nám kromě květin připomíná vanilku.


Giddapahar Ex1

Výrazný, oproti Oaksu v chuti kromě květin víc trávy. Dosti silné až dravé energie. Výborná volba na večer pokud nechcete spát…

Avongrove Imperial
Krásný slabě oxidovaný čaj z čajovníků kultivaru AV2, voňavý, lehký, svěží, v chuti s tóny květů a ovoce, snad ostružin.


Jungpana
Výrazný, svěží prvosklizňový čaj, v chuti vyvážená kombinace květin a čerstvě posekané trávy.

 

Podzimní sklizně 2016 – Darjeeling, Nepál

Kuwapani Makalu Golden – Podzimní zlato
Krásné listí s vysokým podílem zlatavých tipsů. Nálev který není drsný ani hrubý, ale naopak hladký a delikátní. V chuti ovocnost, troška medovosti, ale i dříví a oheň.

Arya Tara Wonder AF – Příslib jara
List který je podzimní ale přecejen svěží Pokud už se těšíte na jaro a těžší, plně oxidované podzimní čaje vás až tak neberou, mohla by vás naopak zaujmout Arya Tara Wonder. Čaj vyžaduje vodu trochu zchladlou.

Lama Silver Tips
Stříbrný bílý list, dává nálev jemné ale přesto silné chuti. Připomíná suché květy či šediny zralého věku. Klidný čaj.

 

LetnÍ SKLIZNĚ 2016 – Darjeeling, NEPÁL

Arya Tara Golden Tips
Čaj ze samých zlatých “tipsů”, posledních vrcholových lístků čajovníku, jednotlivě sklizených a ručně rolovaných. Snese mnoho nálevů, které se zajímavě vyvíjejí. V chuti lze najít med, zralé ovoce, plnost a bohatost. Projev čaje je v mnohém bližší spíš čínským červeným čajům než například čajům z Darjeelingu.

Guranse Handrolled Floral
Klasický černý čaj z letní sklizně, pečlivě ručně zpracovaný, z mladé nepálské zahrady Guranse. Vůně spíše slabší, chuť naopak výrazná, těžší, s trochou dřevin. Čaj je spíše “ohřívací”, vhodný k pití v sychravém počasí.

Dále: Kuwapani White (jemný bílý čaj z Nepálu), Lama Bronze Tips (oxidovaný tipsový čaj od rodiny Lamových z Nepálu)

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1 SF16GiddSF16_1
Drobný pěkně zpracovaný list voní sladce, trochu po medu, stopa pečenosti. V nálevu červeno-hnědý, vůně trochu ostřejší. Výrazná plná chuť, mísí se nasládlost, jemná svíravost, stopy dřeva. Stručně řečeno povedená poměrně „klasická“ druhá sklizeň. Míra svíravosti se dá regulovat louhovací dobou.

Assam Meleng FTGFOPassam_meleng16
Čaj z jedné z nejstarších zahrad ve východoindickém Assámu, z nejkvalitnější části produkce zahrady. List s podílem tipsů a jemnou nasládlou vůní dává silný, výrazný, nálev tmavorudé barvy. V chuti dominuje dřevo a určitá drsnost, zjemněná trochou sladu.
Meleng nás příjemně překvapil i při způsobu přípravy „zalít vroucí vodou a nechat“ – nasládlost se zajímavě rozvíjí :)

 

Čína A TAIWAN jarní A LETNÍ sklizeň

Bai Mu Dan lisovaný
Výborná třída bílého čaje známého jako “Bílá pivoňka”. Čaj byl slisován do tenkých tabulek a dva roky archivován. Bohatá příjemná chuť, zahrnující náznaky bílých květů, avšak spíše než květovou čerstvost má čaj charakter klidný, pokojný.

SanxiaBLCh16_1Sanxia Bi Luo Chun
Krásný zeleňák z Taiwanu, svěží, hluboký, dost nálevů. (Poznamenáváme že to je úplně jiný Sanxia Bi Lo Chun než který už se v ČR objevil.)


Yixing Hong Chayixing16

Dovezen z jarní cesty do Číny, krásný červený čaj, vhodný pro přípravu na několik nálevů v yixingské konvičce. Chuť sladkokyselá, s trochou medovosti.

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding a jiné exkluzivní čaje.

ding dong nahled

Dong Ding Quing Xin 1999

Unikátní patnáct let starý taiwanský oolong. Čaj pochází z oblasti hory Dong Ding v centrální vysočině na Tchaj-wanu. Archivní Dong Ding oolong zpracovaný jedním z nejrenomovanějších taiwanských čajových mistrů je mírně až středně oxidovaný, středně pražený a následně uložený na Tchaj-wanu od roku 1999. Pečenost se zde archivací zjemnila. Barva je tmavě žlutá, zářivá, vůně sladká s tóny medu, dřeva a chlebové kůrky. V chuti lze rozpoznat nasládlé tóny ušlechtilých dřev, Cognac, kokos, šípek, med. Chuť je lehce minerální s velmi dlouhým sladkým aftertastem. S tímto čajem je možné příjemně strávit celé odpoledne a večer, s mnoha nálevy. Vydává bohatý rozvíjející se vějíř chutí a má téměř nekonečnou výdrž. Cena: 220Kč/10g; 660Kč/30g; 1100Kč/50g

 

 

 

1 Comment Přidat komentář

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.