Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar
Letní klasika z Darjeelingu. Velmi pěkný čaj, pečenější oxidovaný drobný list z keříků typu China, nálev výrazný, svěží, lehce dřevitý a povzbudivý, v chuti připomínající čokoládu. Vhodný na ráno, či pro deštivé a nevlídné dny.

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Goomtee
Hladký a velmi voňavý, téměř neoxidovaný čaj z organické produkce známé zahrady Goomtee. Lehce rolovaný list vydá jemný, ale povzbudivý nálev světle nazlátlé barvy. Pohlazení jarní louky. Vhodný na více nálevů, nebo i jako ice tea.

 

Darjeeling Upper Fagu
První jarní vlaštovka z Darjeelingu, ze zahrady Upper Fagu. Omamně, po květinách a orchidejích voňavý, lehce oxidovaný, drobný list, vydává povzbuzující světlý nálev velmi jemné, hladké chuti. Prospívá mu chladnější voda, lze vyzkoušet i vícenálev.
Na eshopu lze koupit ZDE.

Podzimní sklizeň z Nepálu

Sakhejung White
Omamně voňavý tipsový bílý čaj z malé organické produkce zahrad Sakhejung v Nepálu. Velmi jemně ručně rolovaný list vydává svěží květinový a zelinkavý nálev jemně zlaté barvy. Prospívá mu chladnější voda a výborný je i jako ice tea. Možný vícenálev.
Ačkoli je to sklizeň podzimní, charakterem připomíná spíše jaro. Příjemné osvěžení. Určitě potěší.
Na eshopu lze koupit ZDE.

Podzimní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Jungpana
Klasický černý čaj z podzimní sklizně. Drobný, pevně rolovaný plně oxidovaný list, tmavooranžový nálev, povzbudivý, plný, ovocný, příjemně hřejivý. Jednonálev.
Povedená sklizeň ze známé zahrady.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

Darjeeling Giddapahar AV2 „Pohlazení podzimu“
Netypická podzimní sklizeň z kultivaru AV2, který se pěstuje ve vyšších polohách zahrady a zpracovává se velmi pečlivě, obvykle s nižším stupněm oxidace.
Vůně suchého listu připomíná sušené meruňky a oříšky, v chuti je nálev sladce jemný, medový a éterický, se stopou květin a lučních travin. Velmi povzbudivý a hřejivý čaj.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

Letní sklizeň z Nepálu

Jun Chiyabari Handicrafted Tips
Ručně zpracovávané, plně oxidované jemné vrcholové lístky, v nálevu oranžové, v chuti hladké a jemně prohřívací, připomínající chléb a med.
Vícenálevový, spíše černý čaj, vhodný na dopoledne, či chladnější večery s knížkou, či přáteli.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar Summer Delight
Letní klasika z Darjeelingu. Velmi pěkný čaj, pečenější oxidovaný drobný list z keříků typu China, nálev výrazný, svěží, lehce dřevitý a povzbudivý, v chuti připomínající čokoládu. Podle samotné zahrady Giddapahar je to jejich nejlepší letošní letní sklizeň. Vhodný na ráno, či pro deštivé a nevlídné dny.

Darjeeling Oaks Summer Honey
Černý, letní Darjeeling plné a jasné chuti s převládajícími tóny medu a červených jablek, lehce dřevitý nádech.
O něco hladší a méněvrstevnatý než letošní Giddapahar, ale stále velmi příjemný čaj.

 

Jarní sklizeň z Nepálu

Rajin Lama Black
Příjemně hladký a voňavý černý čaj z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu. Nálev je jasně tmavorudý, v chuti připomíná kvalitní oříškovou čokoládu, borůvky a ostružiny. Velmi povedený čaj, překvapivě bez náznaků trpkosti.

Jun Chiyabari White Tips
Čaj je to jemný, bílý, tipsový, se světle zlatavým nálevem a příjemně hladkou chutí, která pohladí. Lístky jsou pouze jemně rolované a téměř bez oxidace.
Ideální čaj pro teplý letní podvečer. Skvělý také k louhování zastudena jako osvěžení v letních vedrech.

 

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Avongrove
Příjemně hladký čaj z jarní sklizně. Lehce rolované lístky s obsahem bílých tipsů jsou téměř bez oxidace. Dávají jemný, světlý nálev květinové chuti, bez hran a svíravosti, s dochutí po angreštu a bobulích. Jarní pohlazení.

 

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

3 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

  2. Vynikajici atmosfera, caje a taky obchudek s tibetskymi doplnky a dekami (nejlepsi a nejhrejivejsi deka jakou jsem kdy mela) :-)

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.