Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu, téměř všechny ale na webu cajove.menu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

LetnÍ SKLIZNĚ second flush – Darjeeling, NEPÁL

Arya Tara Golden Tipsat16_goldentips
Čaj ze samých zlatých “tipsů”, posledních vrcholových lístků čajovníku, jednotlivě sklizených a ručně rolovaných. Snese mnoho nálevů, které se zajímavě vyvíjejí. V chuti lze najít med, zralé
ovoce, plnost a bohatost. Projev čaje je v mnohém bližší spíš čínským červeným čajům než například čajům z Darjeelingu.

guranse_sf16Guranse Handrolled Floral
Klasický černý čaj z letní sklizně, pečlivě ručně zpracovaný, z mladé nepálské zahrady Guranse. Vůně spíše slabší, chuť naopak výrazná, těžší, s trochou dřevin. Čaj je spíše “ohřívací”, vhodný k pití v sychravém počasí.

Dále: Kuwapani White (bílý čaj z Nepálu), Lama Silver Tips (jeden z nejlepších čajů rodiny Lamových složený čistě z vrcholových tipsů)

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1 SF16GiddSF16_1
Drobný pěkně zpracovaný list voní sladce, trochu po medu, stopa pečenosti. V nálevu červeno-hnědý, vůně trochu ostřejší. Výrazná plná chuť, mísí se nasládlost, jemná svíravost, stopy dřeva. Stručně řečeno povedená poměrně „klasická“ druhá sklizeň. Míra svíravosti se dá regulovat louhovací dobou.

dj_kanchaansf16Darjeeling Kanchaan View FTGFOP1
Čaj z méně známé zahrady, které se v tomto případě podařil příjemný, byť jednodušší černý čaj.

 

Assam Meleng FTGFOPassam_meleng16
Čaj z jedné z nejstarších zahrad ve východoindickém Assámu, z nejkvalitnější části produkce zahrady. List s podílem tipsů a jemnou nasládlou vůní dává silný, výrazný, nálev tmavorudé barvy. V chuti dominuje dřevo a určitá drsnost, zjemněná trochou sladu.

 

JARNÍ SKLIZNĚ First flush – Darjeeling, NEPÁL

GiddFW_FF16_1

Darjeeling Giddapahar Floral Wonder
Příjemný, vyvážený prvosklizňový čaj. Lehce ručně rolované mírně oxidované lístky mají jemně nasládlou vůni, v nálevu se mísí chutě bylin a a citrusů.

Darjeeling Giddapahar Delicacy High Grown
Ušlechtilý prvosklizňový čaj z nejvýše položené částidj_giddhighgrown_sf16 naší oblíbené zahrady Giddapahar. Lehce ručně rolované mírně oxidované lístky z mladých stromků mají jemně nasládlou vůni, v nálevu se mísí chutě květin a jarní svěžest. Vyšší sorta než Floral Wonder.

KuwFF16_1Nepal Kuwapani Makalu Tippy Special
Čaj je nepolámaný, složený z mladých listů a tipsů. Lístky jsou jen mírně oxidované, potřebují spíš trochu chladnější vodu. Chuť nám připomíná jarní louku, s trávou, stopou kopřiv a květin. Na patře zůstává lehce svíravý aftertaste. Výborný i jako ice tea.

 

Čína A TAIWAN jarní A LETNÍ sklizeň

Bai Mu Dan lisovaný
Výborná třída bílého čaje známého jako “Bílá pivoňka”. Čaj byl slisován do tenkých tabulek a dva roky archivován. Bohatá příjemná chuť, zahrnující náznaky bílých květů, avšak spíše než květovou čerstvost má čaj charakter klidný, pokojný.

SanxiaBLCh16_1Sanxia Bi Luo Chun
Krásný zeleňák z Taiwanu, svěží, hluboký, dost nálevů. (Poznamenáváme že to je úplně jiný Sanxia Bi Lo Chun než který už se v ČR objevil.)


Yixing Hong Chayixing16

Dovezen z jarní cesty do Číny, krásný červený čaj, vhodný pro přípravu na několik nálevů v yixingské konvičce. Chuť sladkokyselá, s trochou medovosti.

 

 

výprodej sklizní 2015:

RL2V

Nepál Ilam Black FF2015 No. 2
Čaj o něco více oxidovaný, trochu pečený, s menším obsahem tipsů. Hutnější, hlubší, svíravější chuť, méně ovoce.
Cena: nyní 100g za 99kč

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding a jiné exkluzivní čaje.

ding dong nahled

Dong Ding Quing Xin 1999

Unikátní patnáct let starý taiwanský oolong. Čaj pochází z oblasti hory Dong Ding v centrální vysočině na Tchaj-wanu. Archivní Dong Ding oolong zpracovaný jedním z nejrenomovanějších taiwanských čajových mistrů je mírně až středně oxidovaný, středně pražený a následně uložený na Tchaj-wanu od roku 1999. Pečenost se zde archivací zjemnila. Barva je tmavě žlutá, zářivá, vůně sladká s tóny medu, dřeva a chlebové kůrky. V chuti lze rozpoznat nasládlé tóny ušlechtilých dřev, Cognac, kokos, šípek, med. Chuť je lehce minerální s velmi dlouhým sladkým aftertastem. S tímto čajem je možné příjemně strávit celé odpoledne a večer, s mnoha nálevy. Vydává bohatý rozvíjející se vějíř chutí a má téměř nekonečnou výdrž. Cena: 220Kč/10g; 660Kč/30g; 1100Kč/50g

 

1 Comment Přidat komentář

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.