Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar AV2 Autumn Delight
Velmi netypická podzimní sklizeň z kultivaru AV2, který se pěstuje ve vyšších polohách zahrady. Toto listí se zpracovává velmi pečlivě a obvykle s nižším stupněm oxidace.
Vůně suchého listu je ostrá a připomíná sušené meruňky a mák, v chuti je nálev sladce jemný a éterický, se stopou květin a lučních travin. Velmi povzbudivý a hřejivý čaj vhodný pro vícenálev zalévaný chladnější vodou.

 

Letní sklizeň z Nepálu

Jun Chiyabari Himalayan Imperial Black
Plně prooxidované, jemně zarolované lístky voní po ovoci a tropických dřevech. V chuti je nálev plný a hladký, šťavnatý, připomíná ovoce v čokoládě a ponechává příjemný dozvuk.
Milý čaj pro klidný večer či když je nebe podmračené.

Lama Golden Tips
Nepálský čaj z drobné produkce rodiny Lamových. Čaj sestává pouze z „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky jsou mírně oxidované, mají zlatou barvu, jemnou vůni a dávají komplexní nálev, kde se mísí chutě medu a ovoce. Čaj má rustikální charakter.

Lama Silver Tips
Bílý čaj vytvořený v omezeném množství. Čaj sestává pouze z vrcholových lístků, tzv. „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky mají stříbrnou barvu, jemně květinovou vůni a dávají hladký nálev s dozvukem připomínajícím černý rybíz.


LETNÍ SKLIZEŇ Z DARJEELINGU

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1
Stejnoměrně rolovaný a zcela oxidovaný list má hřejivou nasládlou vůni, barva nálevu je výrazně červenohnědá. Při kratším louhování je chuť překvapivě svěží a sladká, při delším získává na ostrosti a výrazné chuti dřeva a ovoce s náznakem trpkosti. Stručně řečeno poměrně „klasická“ druhá sklizeň pro příznivce klasických Darjeelingů. Jednonálev.

Jarní sklizeň z Nepálu

Pathivara White
Svěží a povzbudivá. Drobné lístky s vysokým podílem  tipsů vydají po zalití jemný voňavý nálev vhodný do horkých letních dní či pro ranní osvěžení. Pathivara je velmi vhodná i k přípravě zastudena.

 

Jun Chiyabari Himalayan Tips
Jarní tipsový čaj z proslulé nepálské zahrady v podhůří Himalájí. Suchý list voní hladce po máku, ostružinách a suché trávě. Barva nálevu je jemně nazlátlá, chuť ostrá a jiskrná, sametově květinová, s náznakem makových zrn. Účinek je povznášející, povzbuzující. Vícenálev.

Rajin Lama Black
Příjemně hladký a voňavý černý čaj z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu. V chuti s troškou jarní svěžesti a medovosti, překvapivě bez náznaků trpkosti.

 

Ilam Black
Nepálský jarní čaj zpracovaný jako černý. Dává oranžový nálev s chutí se stopami dřeva, trochou uzenosti, ale i určitou jarní energií. Výraznější než Lama Black. Čaj na jeden nálev.

 

 

jarní sklizeň z darjeelingu

Darjeeling Goomtee
Příjemně povzbuzující, velmi jemný a zelinkavý, svěží nálev v chuti připomínající nerozvité jarní květy. Sami zpracovatelé jej označují za oolong, tedy čaj částečně oxidovaný.

Darjeeling Glenburn Moonshine
Krásný, svěží, malinko trávový čaj s omamnou vůní, radost je už jen inhalovat z velkého pytle :) Ještě před-jarní sklizeň z proslulé zahrady, jež byla možná jen díky loňským stávkám v oblasti, kdy si keříky od sklízení odpočinuly.

 

podzimní sklizeň z nepálu

Kuwapani Makalu Golden
Příjemně prohřívací a plný podzimní čaj ze zahrady Kuwapani, s vůní skořicového dřeva, v chuti čokoláda, náznak angreštu a kyselinky na patře.
Je výborný i na více nálevů.

 

Arya Tara Autumnal Wonder
Éterický, jemně oxidovaný čaj, který je podzimní a přesto svěží. Přenese vás na louku plnou slunce. Jemný list v chuti připomíná suché květy.
Pokud už se těšíte na jaro a těžší hutné plně oxidované podzimní čaje vás až tak neberou, tak Arya Tara Wonder by vás mohla zajímat.

 

Lama Red („červeňák“)
Příjemný, jednoduchý červený tipsový čaj, ovocno-dřevitý, s táhlou chutí, mírně povzbuzující.

Lama Oolong
Experimentální čaj, připomínající zpracováním taiwanské či čínské oolongy. Svinutý list je mírně, příjemně pečený, nálev si zachovává jistou svěžest až zelinkavost. Oproti vysokým třídám taiwanských oolongů je čaj divočejší, méně uhlazený, přesto příjemný.

 

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

2 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.