Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Letní sklizně z Darjeelingu a Assamu


Darjeeling Jungpana FTGFOP 1 CL

Letní sklizeň ze známé zahrady Jungpana. V chuti velmi výrazné a bohaté, připomíná květiny, povidla a exotická dřeva. Hřejivý a povzbudivý černý čaj.


Darjeeling Giddapahar SFTGFOP 1 CH SPL

Mírně pečený list typu China ze zahrady Giddapahar. Nálev oranžové barvy chutná po hořké čokoládě a vlašském ořechu. Přijemný černý čaj vhodný do chladného počasí, který vás přenese k hřejivému krbu.


Darjeeling Mahalderam SFTGFOP 1 CH
Velmi zajímavý nálev plné chuti, s prolínajícími se tóny pryskyřic a ovoce. Povzbudivý čaj na ráno a do deštivého dne.

 


Assam Harmutty Golden Beauty

Černý čaj hladké chuti z oblasti Assam. Lehce rolovaný list. Nálev velmi hladký, náznak lesního medu, zralého ovoce, ohně a dřeva.

 

Jarní čaje z Darjeelingu


Darjeeling Avongrove

Drobný, jemně rolovaný, nepolámaný list s vysokým obsahem tipsů z jarní sklizně zahrady Avongrove. Jiskřivý nálev lehce nazlátlé barvy, v chuti vanilka a orchideje, květiny. Účinek mírně povzbudivý, ale pozvolný. Milý čaj na více nálevů.


Darjeeling Giddapahar AV2 Delight

Jarní sklizeň ze zahrady Giddapahar z kultivaru AV2 pěstovaného v nejvyšších polohách zahrady. Nepolámaný, jemně rolovaný list. V chuti hladké, připomínající broskvový kompot. Vícenálev.


Darjeeling Arya FTGFOP 1 CH

Výrazněji povzbudivý a osvěžující nálev květinkové chuti, připomíná letní louku. Vhodný pro slunečné dny, na dopoledne, nebo pokud nechcete jít spát.

 

čerstvá sklizeň z Nepálu

Lama Golden Tips
Sametově hladký, tipsový, černý čaj z drobné zahrady rodiny Lamových. V chuti připomíná pekanové ořechy v mléčné čokoládě a sušené švestky. Velmi příjemný.

 

Lama Golden Old
Dřevitější varianta zlatých tipsů zaujme bohatě květinovou vůní v kombinaci se sladkými čokoládovými tóny. Chuť velmi plná, dřevitě pryskyřičná, hladce čokoládová, se stopou rustikální uzenosti.

 

 

Ilam Black
Jednoduchý, rustikální černý čaj z Ilamu v Nepálu. Povzbudí a neurazí.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Poobong
Velmi příjemný černý Darjeeling ze zahrady Poobong. V chuti připomíná skořici a koření, plný, hřejivý.

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar Autumn Special
Svěžejší varianta podzimního Darjeelingu, dřevitá vůně s tóny sušených jablek připomíná podzimní sad při západu slunce. Chuť sytá jako červené čaje s mírným odlehčením, výrazná přirozená sladkost, dřevitě-pryskyřičná. Intenzivní zemitý aftertaste se dlouho drží v ústech. Povzbuzuje mysl, ideální pro chvíle přemýšlivého ticha. Jednonálev.

 

čaje z Nepálu

Jun Chiyabari Himalayan Spring
Exkluzivní bílozelený čaj, jehož suchý list ihned zaujme vůní exotických květů. Se svěže zlatavým nálevem se vydáte na dlouhou cestu počínající chutí bezinkového sirupu, másla a vanilky, přes lehčí tóny louky a kopretin, jejichž sladkost a vůně zůstávají dlouho na patře a povznáší, až po zemitější tóny meduňky, sena a citronové trávy. Jemný a hluboký charakter.

Arya Tara Wonder
Oblíbený bílo-zelený čaj ze zahrady Arya Tara. Okouzlí typickými květinovými tóny a nádechem meruněk a letní louky, je lehká jako pírko, ale i plná a osobitá.
Vícenálev, kterému svědčí chladnější voda.

 

 

 

Podzimní sklizeň z Nepálu

Sakhejung White
Omamně voňavý tipsový bílý čaj z malé organické produkce zahrad Sakhejung v Nepálu. Velmi jemně ručně rolovaný list vydává svěží květinový a zelinkavý nálev jemně zlaté barvy. Prospívá mu chladnější voda a výborný je i jako ice tea. Možný vícenálev.
Ačkoli je to sklizeň podzimní, charakterem připomíná spíše jaro. Příjemné osvěžení. Určitě potěší.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

3 komentáře u „Obchod čajem

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

  2. Vynikajici atmosfera, caje a taky obchudek s tibetskymi doplnky a dekami (nejlepsi a nejhrejivejsi deka jakou jsem kdy mela) :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..