Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar AV2 „Pohlazení podzimu“
Velmi netypická podzimní sklizeň z kultivaru AV2, který se pěstuje ve vyšších polohách zahrady a zpracovává se velmi pečlivě, obvykle s nižším stupněm oxidace.
Vůně suchého listu připomíná sušené meruňky a oříšky, v chuti je nálev sladce jemný, medový a éterický, se stopou květin a lučních travin. Velmi povzbudivý a hřejivý čaj vhodný pro vícenálev zalévaný chladnější vodou.

 

Letní sklizeň z Nepálu

Jun Chiyabari Handicrafted Tips
Ručně zpracovávané, plně oxidované jemné vrcholové lístky, v nálevu oranžové, v chuti hladké a jemně prohřívací, připomínající chléb a med.
Vícenálevový, spíše černý čaj, vhodný na dopoledne, či chladnější večery s knížkou, či přáteli.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar Summer Delight
Letní klasika z Darjeelingu. Velmi pěkný čaj, pečenější oxidovaný drobný list z keříků typu China, nálev výrazný, svěží, lehce dřevitý a povzbudivý, v chuti připomínající čokoládu. Podle samotné zahrady Giddapahar je to jejich nejlepší letošní letní sklizeň. Vhodný na ráno, či pro deštivé a nevlídné dny.

Darjeeling Oaks Summer Honey
Černý, letní Darjeeling plné a jasné chuti s převládajícími tóny medu a červených jablek, lehce dřevitý nádech.
O něco hladší a méněvrstevnatý než letošní Giddapahar, ale stále velmi příjemný čaj.

 

Jarní sklizeň z Nepálu

Rajin Lama Black
Příjemně hladký a voňavý černý čaj z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu. Nálev je jasně tmavorudý, v chuti připomíná kvalitní oříškovou čokoládu, borůvky a ostružiny. Velmi povedený čaj, překvapivě bez náznaků trpkosti.

Jun Chiyabari White Tips
Čaj je to jemný, bílý, tipsový, se světle zlatavým nálevem a příjemně hladkou chutí, která pohladí. Lístky jsou pouze jemně rolované a téměř bez oxidace.
Ideální čaj pro teplý letní podvečer. Skvělý také k louhování zastudena jako osvěžení v letních vedrech.

 

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Avongrove
Příjemně hladký čaj z jarní sklizně. Lehce rolované lístky s obsahem bílých tipsů jsou téměř bez oxidace. Dávají jemný, světlý nálev květinové chuti, bez hran a svíravosti, s dochutí po angreštu a bobulích. Jarní pohlazení.

 

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

2 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.