Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Na cestě je výrazně povzbudivý a svěží Darjeeling Giddapahar a o něco jemnější, květinový Singell z jedné z nejstarších zahrad Darjeelingu.

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar Autumn Special
Svěžejší varianta podzimního Darjeelingu, dřevitá vůně s tóny sušených jablek připomíná podzimní sad při západu slunce. Chuť sytá jako červené čaje s mírným odlehčením, výrazná přirozená sladkost, dřevitě-pryskyřičná. Intenzivní zemitý aftertaste se dlouho dží v útech. Povzbuzuje mysl, ideální pro chvíle přemýšlivého ticha. Jednonálev.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar
Letní klasika z Darjeelingu. Velmi pěkný čaj, pečenější oxidovaný drobný list z keříků typu China, nálev výrazný, svěží, lehce dřevitý a povzbudivý, v chuti připomínající čokoládu. Vhodný na ráno, či pro deštivé a nevlídné dny.

 

Darjeeling Singbulli
Bohatý černý Darjeeling z letní sklizně zaujme intenzivní vůní orchidejí, medu a santalového dřeva. Chuť je plná, dřevitá, s tóny vlašských ořechů. Vhodný pro chladnější dny.

 

Jarní a letní čaje z Nepálu

Jun Chiyabari Himalayan Spring
Exkluzivní bílozelený čaj, jehož suchý list ihned zaujme vůní exotických květů. Se svěže zlatavým nálevem se vydáte na dlouhou cestu počínající chutí bezinkového sirupu, másla a vanilky, přes lehčí tóny louky a kopretin, jejichž sladkost a vůně zůstávají dlouho na patře a povznáší, až po zemitější tóny meduňky, sena a citronové trávy. Jemný a hluboký charakter.

Arya Tara Wonder
Oblíbený bílo-zelený čaj ze zahrady Arya Tara. Okouzlí typickými květinovými tóny a nádechem meruněk a letní louky, je lehká jako pírko, ale i plná a osobitá.
Vícenálev, kterému svědčí chladnější voda.

 

 

Pathivara Black Forest
Velice plný černý čaj s tóny čokolády, javorového sirupu a lesního ovoce. Ideální pro zahřátí v zimních večerech. Hluboký, tichý, poklidný.
Snese velmi dobře i vícero zalití.

 

Guranse Handrolled Floral
Ručně rolovaný, voňavý, polozelený čaj z malebné nepálské zahrady Guranse. Příjemně povzbuzující nálev, spojující jarní svěžest s letní plností, v chuti připomínající nerozvité jarní květy a mandarinky. Možno připravit i na vícenálev, nebo zastudena.

 

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Goomtee
Hladký a velmi voňavý, téměř neoxidovaný čaj z organické produkce známé zahrady Goomtee. Lehce rolovaný list vydá jemný, ale povzbudivý nálev světle nazlátlé barvy. Pohlazení jarní louky. Vhodný na více nálevů, nebo i jako ice tea.

 

 

Podzimní sklizeň z Nepálu

Sakhejung White
Omamně voňavý tipsový bílý čaj z malé organické produkce zahrad Sakhejung v Nepálu. Velmi jemně ručně rolovaný list vydává svěží květinový a zelinkavý nálev jemně zlaté barvy. Prospívá mu chladnější voda a výborný je i jako ice tea. Možný vícenálev.
Ačkoli je to sklizeň podzimní, charakterem připomíná spíše jaro. Příjemné osvěžení. Určitě potěší.
Na eshopu lze koupit ZDE.

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

3 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

  2. Vynikajici atmosfera, caje a taky obchudek s tibetskymi doplnky a dekami (nejlepsi a nejhrejivejsi deka jakou jsem kdy mela) :-)

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..