Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

jarní sklizeň z darjeelingu

Darjeeling Goomtee
Příjemně povzbuzující, velmi jemný a zelinkavý, svěží nálev v chuti připomínající nerozvité jarní květy. Sami zpracovatelé jej označují za oolong, tedy čaj částečně oxidovaný.


Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1

Výrazný, jarní, jemně osvěžující čaj z brzké jarní sklizně zahrady Giddapahar. Výborná volba na večer pokud nechcete spát.

 

Darjeeling Glenburn Moonshine
Krásný, svěží, malinko trávový čaj s omamnou vůní, radost je už jen inhalovat z velkého pytle :) Ještě před-jarní sklizeň z proslulé zahrady, jež byla možná jen díky loňským stávkám v oblasti, kdy si keříky od sklízení odpočinuly.

 

podzimní sklizeň z darjeelingu

Giddapahar SFTGFOP1 Autumnal Flush
Povedený podzimní Darjeeling ze zahrady Giddapahar. V chuti nejprve trocha svíravosti, postupně pak oříšků a dřeva, zahřeje. Má delší příjemný aftertaste.

 

podzimní sklizeň z nepálu

Kuwapani Makalu Golden
Příjemně prohřívací a plný podzimní čaj ze zahrady Kuwapani, s vůní skořicového dřeva, špetkou angreštu a kyselinky na patře.
Možno připravit na více nálevů.

 

Arya Tara Autumnal Wonder
Éterický, jemně oxidovaný čaj, který je podzimní a přesto svěží. Přenese vás na louku plnou slunce. Jemný list v chuti připomíná suché květy.
Pokud už se těšíte na jaro a těžší hutné plně oxidované podzimní čaje vás až tak neberou, tak Arya Tara Wonder by vás mohla zajímat.

 

Lama Red („červeňák“)
Příjemný, jednoduchý červený tipsový čaj, ovocno-dřevitý, s táhlou chutí, mírně povzbuzující.

Lama Oolong
Experimentální čaj, připomínající zpracováním taiwanské či čínské oolongy. Svinutý list je mírně, příjemně pečený, nálev si zachovává jistou svěžest až zelinkavost. Oproti vysokým třídám taiwanských oolongů je čaj divočejší, méně uhlazený, přesto příjemný.

 

Letní sklizeň z Nepálu

Lama Silver Tips
Špičkový bílý čaj vytvořený v omezeném množství. Čaj sestává pouze z vrcholových lístků, tzv. „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky mají stříbrnou barvu, jemně květinově svěží vůni a dávají komplexní nálev s čerstvostí, sladkostí, květinovostí i plným tělem. Vydá mnoho nálevů, nejlépe připravovat v gaiwanu.

Lama Black „kouřový“
Čaj rustikálního charakteru, který domácím sušením v sušičce na borové dřevo získal zajímavé kouřové aroma. Kouřovost zde však nezakrývá špatný čaj, ale doplňuje spoustou vlastní chuti a převážně sladkých tónů nálevu. Zábavný čaj.

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1
Drobný pěkně zpracovaný list z letní sklizně, stopa pečenosti. V nálevu červeno-hnědý, vůně trochu ostřejší. Výrazná chuť, mísí se chuti exotického dřeva, nasládlost, trocha svíravosti. Stručně řečeno poměrně „klasická“ druhá sklizeň pro příznivce klasických Darjeelingů.

Avongrove Euphoria
Svěže květinový, povzbuzující. Méně oxidovaný než obvyklé letní sklizně.

 

JARNÍ SKLIZEŇ FIRST FLUSH Z nepálu

 

Guranse Handrolled Floral
Prvosklizňový, ručně rolovaný čaj ze zahrady Guranse, krásně voňavý a aromatický, v chuti květy a nasládlé ovoce. Při delším louhování je silný až hrubší.


Rajin Lama Black
Příjemně hladký černý čaj s trochou jarní svěžesti, z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu.Nepal Kuwapani

Oproti současnému trendu první sklizně oxidovanější, tmavší čaj, ve vůni těžší květy, chuť nasládlá, se špetkou svíravosti.

 

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

2 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.