Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

Letní sklizeň z Nepálu

Lama Silver Tips
Špičkový bílý čaj vytvořený v omezeném množství. Čaj sestává pouze z vrcholových lístků, tzv. „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky mají stříbrnou barvu, jemně květinově svěží vůni a dávají komplexní nálev s čerstvostí, sladkostí, květinovostí i plným tělem. Vydá mnoho nálevů, nejlépe připravovat v gaiwanu.

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar SFTGFOP1
Drobný pěkně zpracovaný list z letní sklizně, stopa pečenosti. V nálevu červeno-hnědý, vůně trochu ostřejší. Výrazná chuť, mísí se chuti exotického dřeva, nasládlost, trocha svíravosti. Stručně řečeno poměrně „klasická“ druhá sklizeň pro příznivce klasických Darjeelingů.

 

JARNÍ SKLIZEŇ FIRST FLUSH Z nepálu

Arya Tara Wonder
Krásně zpracovaný list, jen jemně oxidovaný, na pomezí bílého čaje. Vůně i chuť květinová. Vyžaduje chladnější vodu a podle našeho názoru leště lépe úplně studenou vodu – po 20 minutách macerování dává étericky květinový velmi ušlechtilý nálev. Možno připravit více nálevů.


Pathivara
Překvapení letošního jara, čaj projevem na pomezí bílého a zeleného čaje. Impozantní listí, zabírající objem až osminásobný oproti běžnému čaji, dává jiskřivě průzračný zelinkavý nálev chuti pro Nepál dosti netypické.
Vhodné také k louhování za studena.


Guranse Handrolled Floral
Prvosklizňový, ručně rolovaný čaj ze zahrady Guranse, krásně voňavý a aromatický, v chuti květy a nasládlé ovoce. Při delším louhování je silný až hrubší.


Rajin Lama Black
Příjemně hladký černý čaj s trochou jarní svěžesti, z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu.Nepal Kuwapani

Oproti současnému trendu první sklizně oxidovanější, tmavší čaj, ve vůni těžší květy, chuť nasládlá, se špetkou svíravosti.

 

jarní sklizeň first flush z darjeelingu

Glenburn Moonshine lot 1 glenburnFF17
Krásný, svěží, trochu ovocný, malinko trávový čaj s omamnou vůní, radost je už jen inhalovat z velkého pytle :)


Oaks SFTGFOP (organic)
Hladký, až něžný prvosběrový čaj, dosti voňavý, v chuti nám kromě květin připomíná vanilku.

 

Giddapahar Ex1
Výrazný, oproti Oaksu v chuti kromě květin víc trávy. Dosti silné až dravé energie. Výborná volba na večer pokud nechcete spát…

 

Jungpana
Výrazný, svěží prvosklizňový čaj, v chuti vyvážená kombinace květin a čerstvě posekané trávy. Výborný i při louhování za studena na více nálevů.

 

 

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

ding dong nahled

Dong Ding Quing Xin 1999

Unikátní patnáct let starý taiwanský oolong. Čaj pochází z oblasti hory Dong Ding v centrální vysočině na Tchaj-wanu. Archivní Dong Ding oolong zpracovaný jedním z nejrenomovanějších taiwanských čajových mistrů je mírně až středně oxidovaný, středně pražený a následně uložený na Tchaj-wanu od roku 1999. Pečenost se zde archivací zjemnila. Barva je tmavě žlutá, zářivá, vůně sladká s tóny medu, dřeva a chlebové kůrky. V chuti lze rozpoznat nasládlé tóny ušlechtilých dřev, Cognac, kokos, šípek, med. Chuť je lehce minerální s velmi dlouhým sladkým aftertastem. S tímto čajem je možné příjemně strávit celé odpoledne a večer, s mnoha nálevy. Vydává bohatý rozvíjející se vějíř chutí a má téměř nekonečnou výdrž. Cena: 220Kč/10g; 660Kč/30g; 1100Kč/50g

 

 

 

1 Comment Přidat komentář

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.