Obchod čajem

V centru pozornosti jsou u nás čaje. Čaje si můžete nejen vychutnat v čajovně, ale i odnést sypané nebo objednat poštou či kurýrem. Některé naše čaje najdete také v tibetském eshopu. Čaje z Nepálu a Darjeelingu přímo dovážíme z Himalájí, ostatní pečlivě vybíráme a nakupujeme od spolupracujích přímých dovozců.

Čajovnám, kavárnám a obchodníkům nabízíme zajímavou velkoobchodní spolupráci, případně i dovoz čajů dle představ a přání. V případě zájmu pište na tea@amitaya.com.

Aktuální informace o čajových novinkách také zde https://www.facebook.com/dharmasala.cz

 

Letní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar Summer Delight
Letní klasika z Darjeelingu. Velmi pěkný čaj, mírně pečenější oxidovaný drobný list z keříků typu China, nálev výrazný, svěží, lehce dřevitý a povzbudivý. Podle samotné zahrady Giddapahar je to jejich nejlepší letošní letní sklizeň. Vhodný na ráno, či pro deštivé a nevlídné dny.

 

Jarní sklizeň z Nepálu

Jun Chiyabari White Tips
Čaj je to jemný, bílý, tipsový, se světle zlatavým nálevem a příjemně hladkou chutí, která pohladí. Lístky jsou pouze jemně rolované a téměř bez oxidace.
Ideální čaj pro teplý letní podvečer.

 

Jarní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Avongrove
Příjemně hladký čaj z jarní sklizně. Lehce rolované lístky s obsahem bílých tipsů jsou téměř bez oxidace. Dávají jemný, světlý nálev květinové chuti, bez hran a svíravosti, s dochutí po angreštu a bobulích. Jarní pohlazení.

 

Darjeeling Giddapahar Spring Wonder
Poměrně výrazný a povzbudivý jarní čaj plný síly. Velmi lehce oxidovaný, velký nepolámaný list. Vůně květinová.

 

Podzimní sklizeň z Nepálu

Arya Tara Autumnal Wonder
Příjemně sladký a jemně éterický nálev, v ústech hladký a hedvábný, v chuti připomínající med a heřmánek. Neobvykle lehoučká podzimní sklizeň, list pouze mírně oxidovaný. Povzbudivý čaj na ráno či brzké odpoledne.

 

Podzimní sklizeň z Darjeelingu

Darjeeling Giddapahar „Wiry“
O něco typičtější podzimní sklizeň než je předchozí Giddapahar. Hřejivý nálev krásně plný v chuti, připomíná ovoce a vonná dřeva. Silněji oxidovaný drobný list. Čaj vhodný do chladnějšího počasí.


Darjeeling Giddapahar AV2 Autumn Delight

Velmi netypická podzimní sklizeň z kultivaru AV2, který se pěstuje ve vyšších polohách zahrady. Toto listí se zpracovává velmi pečlivě a obvykle s nižším stupněm oxidace.
Vůně suchého listu je ostrá a připomíná sušené meruňky a mák, v chuti je nálev sladce jemný a éterický, se stopou květin a lučních travin. Velmi povzbudivý a hřejivý čaj vhodný pro vícenálev zalévaný chladnější vodou.

 

Letní sklizeň z Nepálu

Jun Chiyabari Himalayan Imperial Black
Plně prooxidované, jemně zarolované lístky voní po ovoci a tropických dřevech. V chuti je nálev plný a hladký, šťavnatý, připomíná ovoce v čokoládě a ponechává příjemný dozvuk.
Milý čaj pro klidný večer či když je nebe podmračené.

Lama Golden Tips
Nepálský čaj z drobné produkce rodiny Lamových. Čaj sestává pouze z „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky jsou mírně oxidované, mají zlatou barvu, jemnou vůni a dávají komplexní nálev, kde se mísí chutě medu a ovoce. Čaj má rustikální charakter.

Lama Silver Tips
Bílý čaj vytvořený v omezeném množství. Čaj sestává pouze z vrcholových lístků, tzv. „tipsů“, jednotlivě sbíraných a pečlivě ručně zpracovaných. Lístky mají stříbrnou barvu, jemně květinovou vůni a dávají hladký nálev s dozvukem připomínajícím černý rybíz.

 

Jarní sklizeň z Nepálu

Pathivara White
Svěží a povzbudivá. Drobné lístky s vysokým podílem  tipsů vydají po zalití jemný voňavý nálev vhodný do horkých letních dní či pro ranní osvěžení. Pathivara je velmi vhodná i k přípravě zastudena.

 

Jun Chiyabari Himalayan Tips
Jarní tipsový čaj z proslulé nepálské zahrady v podhůří Himalájí. Suchý list voní hladce po máku, ostružinách a suché trávě. Barva nálevu je jemně nazlátlá, chuť ostrá a jiskrná, sametově květinová, s náznakem makových zrn. Účinek je povznášející, povzbuzující. Vícenálev.

Rajin Lama Black
Příjemně hladký a voňavý černý čaj z malé rodinné produkce rodiny Lamových v Nepálu. V chuti s troškou jarní svěžesti a medovosti, překvapivě bez náznaků trpkosti.

 

Ilam Black
Nepálský jarní čaj zpracovaný jako černý. Dává oranžový nálev s chutí se stopami dřeva, trochou uzenosti, ale i určitou jarní energií. Výraznější než Lama Black. Čaj na jeden nálev.

 

 

Exkluzivní taiwanské oolongy

Experimentujeme s posunováním kvality v naší nabídce čajů směrem vzhůru. Po úspěchu s fantastickou bílou jarní DJ Margaret’s Hope jsme teď posunuli hranice u taiwanských oolongů. Najdete u nás několik fascinujících čajů ze sbírky Jiřího Melzera, například krásný archivní 15 let starý Dong Ding, dále Muzha Tie Guan Yin a jiné exkluzivní čaje.

 

 

 

2 Comments Přidat komentář

  1. Moje nejoblíbenější čajovna. Jedinečná hřejivá atmosféra… a skvělé čaje. Doporučuju!

Přidat komentář

Povinná pole jsou označena *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.