Poslední zima

Zadní sál Dharmasaly, známý jako meditační místnost nebo klubovna, bude letošní zimu a jaro se současným konceptem fungovat nejspíš naposled. S letním slunovratem zavíráme. Pokud vzadu chcete uspořádat nějakou akci, máte poslední možnost – doufáme, že se sál podaří využít naplno a tahle zima bude nejlepší za celou dobu :)

Nejspíš vás napadají nějaké otázky. Na některé zjevné zkusíme odpovědět.

Co na zimu plánujete?

Řadu koncertů, přednášek, vyprávění… sledujte náš facebook nebo web

Proč meditační místnost v této podobě končí?

Z několika důvodů. Jeden velmi praktický a snadno srozumitelný je ztrátovost provozu sálu – většina jejích kulturně-meditačně-setkávacích využití je nekomerční, náklady na existenci místnosti jsou přibližně 15 tisíc Kč za měsíc, příjmy zhruba 9 tisíc Kč. Zbytek dotujeme z jiných zdrojů. Druhým důvodem je, že další provoz by vyžadoval větší investici do renovací. Třetím důvodem je měnící se situace v nabídce srovnatelných prostorů v Praze – když jsme Dharmasalu zakládali, vhodný prostor v centru pro některé tibetské a čajové akce a mnohá setkání chyběl. Od té doby se ledacos změnilo: vznikl velký protibetský prostor v centru, kterému skromná dharmasalí místnost v mnohém těžko může konkurovat (i finančním zázemím). Vzniklo několik dalších prostor s programovým překryvem se záměrem zadního sálu. Prakticky to prostě je tak že i v podobných věcech funguje konkurence, a nám dává víc smysl spíš podporovat prací a penězi něco užitečného v oblastech kde se nepřetahujeme o akce a pozornost.

Není to škoda?

Díváme se na to spíš tak, že spousta skvělých akcí a dobrých setkání vzadu proběhlo a tuhle zimu ještě proběhne. Je na co vzpomínat :) Pro část akcí bude využitelný prostor čajovny vepředu. Že jevy začínají, mění se, i končí, je taknějak přirozené plynutí.  Dharmasala se bude rozvíjet v jiných směrech, udržovat současný stav by vázalo zdroje které je lepší využít jinde.

Je nějaká možnost že by v současné podobě místnost fungovala i nadále?

V podstatě je, ale vyžadovalo by to najít mecenáše, kteří by podpořili úpravy cca stovkou tisíc Kč, a trvale dotovali provoz zhruba 6 tisíci Kč měsíčně. Zároveň by bylo potřeba najít dobrovolníka, který by využití místnosti koordinoval, domlouval akce a podobně. (Nebo, pokud by to mělo být placenou prací, náklady by se zvedly o několik tisíc měsíčně). Nejsme úplně dobří ve fundraisingu, tak pokud někoho kdo by to chtěl podpořit znáte, tak mu třeba řekněte.

Jak si můžu sál rezervovat pro vlastní akci?

Napište na info@dharmasala.cz

Co bude v prostoru dál?

To zatím není jisté, pokud vás nějaké výborné využití napadá, napište.

Díky za spoustu skvělých akcí které jste vzadu uspořádali.

Počítali jsme kolik času jste tu strávili: vychází to zhruba tak, jako by někdo chodil večer pít čaj, poslouchat hudbu nebo se setkávat celý jeden lidský život :)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Všechny články a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..